Logo Seed to seal

Proč právě Young Living?

Young Living – Seed to Seal

Jsme velmi rádi, že jsme ve firmě Young Living našli opravdu důvěryhodný zdroj esenciálních olejů s poctivým přístupem na všech úrovních produkce. Firma Young Living je na světovém trhu špičkou s nejvýše postavenými požadavky na čistotu a kvalitu. Působí na mezinárodním trhu již více než 20 let, má několik farem v různých koutech světa. Její vlastní přísné požadavky na čistotu a kvalitu jsou znázorněny v principu Od semínka až po lahvičku (Seed to Seal®).

Young Living - Seed to seal

Spolupráce s vědci

V praxi to znamená, že odborníci Young Living ve spolupráci s univerzitními experty prověřují kvalitu osiv a pravidelně kontrolují a zdokonalují metody pěstování a sklizně. Například obsah thymolu (jedné z nejúčinnějších terapeutických složek tymiánu) je závislý na správné péči o rostlinku a přímo úměrný tomu, v jakém vegetačním období se zpracovává. Při destilačním procesu se kombinuje moudrost a zkušenosti starověkých národů s moderními technologiemi. Používá se kvalitní materiál (aby nedocházelo k nežádoucím chemickým reakcím), přesně určený tlak, teplota a doba destilace pro zachování vzácných a jemných molekul dané rostlinky. Zakladatel společnosti D. Gary Young podnikl vícero zahraničních cest, aby se osobně vzdělával v technikách destilace, stejně jako analytických postupech při ověřování kvality. Též čerpal i z moderních vědeckých studií a na některých se dokonce spolupodílel. Všechny nabyté znalosti a časem ověřené zkušenosti zužitkoval pro zabezpečení co nejvyšší možné kvality nabízených produktů.

D. Gary Young a tým expertů

D. Gary Young a tým expertů

Vlastní zdroje surovin

Young Living má podle výše uvedeného principu Seed to Seal® pod kontrolou celý proces výroby esenciálních olejů od zasetí semínka až po plnění lahviček. Používá především vlastní zdroje surovin a v případě některých vybraných olejů spolupracuje jen s důvěryhodnými partnery. Esenciální oleje z každé šarže procházejí po destilaci náročnými testy v laboratořích společnosti i v zařízeních třetích stran. Přístroje Young Living jsou kalibrované a sladěné s přístroji v Národním centru pro vědecký výzkum ve Francii.

Young Living - Bílá Angelika (White Angelica)

Young Living – Bílá Angelika (White Angelica)

Celý proces pod kontrolou

Společnost neakceptuje ředěné, falzifikované či znečištěné oleje. Používá i polarimetr, kterým dokáže prostřednictvím sledování optické otáčivosti molekul odlišit syntetický původ chemických látek od přírodního. Současně testuje získané esenciální oleje i vlastními plynovými chromatografy s dostatečnou délkou kolóny, které umožňují separaci a detailní analýzu kompletní mozaiky i těch nejmenších přírodních bioaktivních složek.

D. Gary Young demonstruje použití esenciálního oleje

D. Gary Young demonstruje použití esenciálního oleje

Zpětná vazba

V neposlední řadě je firma otevřená podnětům ze strany spotřebitelů a osobní zkušenosti uživatelů z celého světa jsou pro ni hodnotnou zpětnou vazbou a pomáhají tak jejímu dalšímu vývoji. Díky výše popsanému poctivému přístupu esenciální oleje Young Living splňují všechny přísné specifikace a vysoko převyšují mezinárodní standardy a legislativní požadavky na kvalitu a čistotu esenciálních olejů.

D. Gary Young v poli Young Living

D. Gary Young v poli Young Living

Pokud Vás více zajímá kvalita a čistota esenciálních olejů Young Living, neváhejte nás kontaktovat, případně oleje přímo vyzkoušet. Věříme, že s nimi budete stejně spokojeni jako již miliony lidí po celém světě.

 

Zpět – Zpracování esenciálních olejů

Mám zájem o 100% čisté esenciální oleje terapeutické kvality

 

Lydka, 2016

Zdroj foto: Flickr – Young Living (s obmedzením pre distribútorov Young Living)