Logo Seed to seal

Cenné esenciální oleje

…Sladká vůně okvětních lístků, svěží dech jehličí, či příjemné aroma bylin nás odjakživa provází při procházce lesem i jarní loukou a působí povznášejícím účinkem na naši duši. Volá naše srdce, aby se navrátilo k původní harmonii a naladilo se na notu Boží Lásky a porozumění…

Cenné esenciální oleje Young Living - levandulové pole

Cenné esenciální oleje Young Living – levandulové pole

Aromatické prchavé látky nepatrné velikosti a současně úžasných vlastností tvoří esenci bylinky, její životní sílu. Pomáhají jí regulovat růst a metabolismus, odhánět nežádoucí návštěvníky nebo třeba zacelovat drobné trhlinky. V objetí přírody tak každým nádechem přijímáme zároveň s kyslíkem i léčivou sílu těch nejjemnějších složek rostlin. Jedinečná vibrace a unikátní chemické složení esenciálních olejů tak podporuje samoléčivé schopnosti nejen samotné rostlinky, ale i lidského a zvířecího organismu.

Cenné esenciální oleje Young Living - pěstování meduňky

Cenné esenciální oleje Young Living – pěstování meduňky

Cenné znalosti

O těchto vzácných vlastnostech esenciálních olejů věděli už naši předkové. Za dlouhá staletí získali postupně znalosti a zkušenosti, jak získávat z rostlin tyto vzácné tekutiny co nejšetrnějším způsobem tak, aby se zachovaly všechny jejich blahodárné účinky. Na výrobu každé kapky je potřeba velké množství lístků, kůry nebo lupínků. Získaný esenciální olej je tak vysoce koncentrovaný a v každé kapce je pak ukryta léčivá síla a vibrace někdy až 5 000 rostlinek!

Cenné esenciální oleje Young Living - semínka levandule

Cenné esenciální oleje Young Living – semínka levandule

Proč jsou tolik cenné esenciální oleje?

Proto byly esenciální oleje ve starověku vysoko ceněné a zachované písemné prameny tradičních kultur podávají svědectví o jejich uplatnění v medicíně, v náboženství, balzamování či parfumérii. Už hieroglyfy na stěnách egyptských chrámů popisují mnohé recepty, zachytávají proces výroby a zobrazují jejich všestranné využití. Rovněž národy na blízkém východě, Řekové či Římani rozvíjeli své znalosti o bylinkách a esenciálních olejích. V Bibli se píše o esenciálních olejích na mnohých místech. Dokonce když Ježíš vyslal své učedníky do různých koutů světa, píše se o nich, že: „kázali pokání, vyháněli démony, olejem pomazali nemocné a uzdravovali je.“ (Mk 6:12-13) Není divu, že když mudrci z východu přišli uctít novorozeného Spasitele světa, vybrali pro něj nejhodnotnější dary tehdejší doby, esenciální oleje – kadidlo a myrhu.

 

Zpět – Vítejte ve světě Young Living!

Pokračování – Zpracování esenciálních olejů

Mám zájem o 100% čisté esenciální oleje terapeutické kvality

 

Lydka, 2016

Zdroj foto: Flickr – Young Living (s obmedzením pre distribútorov Young Living)